Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Opole

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Opole 

Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w sportowym świecie. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala zdobyć. Zainteresowanie dietą keto nieustannie rośnie, w związku z tym należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością powinieneś zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie keto w Opolu możesz wypracować zamierzone cele i szczycić się upragnioną figurą. Teraz zadanie jest jeszcze łatwiejsze, bo catering dietetyczny wersji keto na terenie Opola pomoże Ci w spełnianiu Twoich celów.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka innego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwrócić uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można również jeść, ale trzeba uważać na ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem pozbywać się skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto postawić na warzywa i owoce, lecz również nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce leśne. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Opole

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana również dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu ilości tłuszczów na rzecz ograniczenia spożycia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Opolu

W jaki sposób otrzymać dietę keto z dostawą do Opola?

To niezwykle proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto i odpowiednią ilość kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i w krótkim czasie zaczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko podpowiedzieć, że rezultaty i są uzależniające, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Opole – FAQ

Czy wymienione cateringi dostarczają keto dietę do całego Opola?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w strefie dostaw, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość ketozy poznaje się na dwa sposoby: przy pomocy specjalistycznych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. za pośrednictwem przemian zachodzących w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku diety keto).

Kiedy powinno stosować się dietę keto?

Ketoza polecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Oczywiście, określa się 5 poziomów ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy należy kontaktować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Stosowanie diety keto wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii groźnych problemów zdrowotnych.

Jeśli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta ketogeniczna do Opola?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o planowanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.