Dieta ketogeniczna Opalenica

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Opalenica
Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala zdobyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością musisz zostać i przeczytać nasz wpis do końca! Na diecie keto masz możliwość wypracować swoje cele i szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering ketogeniczny z dostawą do Opalenicy pomoże Ci w Twoich działaniach.
Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej ilości tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Jakie są zasady na diecie keto?

Przede wszystkim należy postawić w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta keto jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy i nasiona można także spożywać, lecz trzeba zwrócić uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem unikać wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Opalenica - dieta ketogeniczna

Jak dieta pudełkowa może być pomocny?

Dieta ketogenna może z początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko oraz węglowodany może być zbyt wymagająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogennej, bo korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym należy pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję oraz kaloryczność zostaw specjalistom w swoim fachu!

Brakuje Ci czasu na dietę wysokotłuszczową, lecz zamierzasz jej spróbować? Nie chcesz gotować lub najzwyczajniej Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się martwić. Catering dietetyczny sprawi, że wkrótce odczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadprogramową masą ciała albo wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się pod Twoje cele i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Opalenica - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak otrzymać dietę ketogeniczną w Opalenicy?

To bardzo proste! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto oraz liczbę kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste posiłki, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz w krótkim czasie zaczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten model żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że rezultaty i są uzależniające, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Opalenica – najczęściej zadawane pytania

Czy catering ketogeniczny dostarcza dietę ketogeniczną do całego Opalenicy?

Tak! Jeśli dane miasto jest w naszej strefie dostaw, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem przemian zachodzących w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Dieta ketogeniczna polecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy ?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skorzystania z rady lekarza tylko w przypadku poważnych chorób.
Jeśli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dostarczana dieta ketogeniczna do Opalenicy?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove poinformujemy Cię o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: