Dieta ketogeniczna Opalenica

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Opalenica
Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w fitness świecie. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala zdobyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, w związku z tym chcemy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz jeść tłuste rzeczy? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie ketogenicznej masz możliwość wypracować zamierzone cele oraz cieszyć się wymarzoną figurą. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze prostsze, bo catering dietetyczny wersji keto w rejonie Opalenicy wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Czym jest dieta keto?

Dieta keto jest nazywana także dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka innego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie keto?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Z początku taki podział może wydawać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli przetworzone tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożyciem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy oraz nasiona można również jeść, lecz trzeba kontrolować ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkowicie unikać wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. W głównej mierze polecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Opalenica - dieta ketogeniczna

Jak dieta pudełkowa może być pomocny?

Dieta ketogenna może z początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się zbyt ciężka, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym trzeba pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję oraz kaloryczność zostaw specjalistom w swoim fachu!

Brak Ci czasu na dietę keto, ale chcesz jej spróbować? Nie umiesz gotować lub zwyczajnie Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering dietetyczny sprawi, że wkrótce poczujesz dobroczynne działanie tej diety. Walczysz z nadprogramową masą ciała lub na odwrót? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta codziennie będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Opalenica - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę keto w Opalenicy?

To bardzo łatwe! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę ketogeniczną oraz odpowiednią ilość kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz w krótkim czasie zaczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten model odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy jedynie napomknąć, że efekty i są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Opalenica – FAQ

Czy catering ketogeniczny dostarcza keto dietę do całego Opalenicy?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto jest w naszym zasięgu dostaw, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Głębokość stanu ketozy określa się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem przemian dziejących się w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

Kiedy warto przejść na dietę keto?

Keto dieta polecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety keto wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku poważnych chorób.
Jeżeli borykasz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta ketogeniczna do Opalenicy?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove poinformujemy Cię o przewidywanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: