Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Opalenica

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Opalenica 

Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w fitness świecie. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala zauważyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, w związku z tym chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie ketogenicznej w Opalenicy możesz osiągnąć swoje cele oraz szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, bo catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Opalenicy wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu ilości tłuszczów na rzecz zredukowania spożycia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie keto?

Przede wszystkim należy nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydawać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwrócić uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy oraz nasiona można również jeść, lecz trzeba mieć na uwadze ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem unikać jakiejkolwiek skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, ale również nie wszystkie. Szczególnie zalecane są owoce leśne. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Opalenica

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu ilości tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje alternatywnego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Opalenicy

Jak zamówić dietę ketogeniczną z dostawą do Opalenicy?

To niezwykle proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto i liczbę kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i w krótkim czasie zaczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy tylko napomknąć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Opalenica – FAQ

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dowożą keto dietę do całego Opalenicy?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w zasięgu działania, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby: za pomocą specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza polecana jest tym, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety keto?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w przypadku poważnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z dietetykiem danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dostarczana dieta ketogeniczna do Opalenicy?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} będziesz poinformowany o przewidywanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.