Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Olkusz

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Olkusz 

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w fitness kręgu. Ta dieta zyskała na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala wypracować. Zainteresowanie dietą keto ciągle wzrasta, z tego też powodu chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz spożywać tłuste rzeczy? Z pewnością musisz zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie keto w Olkuszu masz możliwość wypracować zamierzone cele oraz cieszyć się wymarzoną sylwetką. Teraz wykonanie zadania jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering ketogeniczny w rejonie Olkusza wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna jest nazywana często dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu ilości tłuszczów na rzecz ograniczenia spożycia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Jakie są zasady na diecie keto?

Najpierw należy postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydawać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie keto?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość mięsa może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy oraz nasiona można również jeść, ale trzeba zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkiem unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, ale również nie wszystkie. Przede wszystkim polecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Olkusz

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana często dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej dawki tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka alternatywnego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Olkuszu

Jak zamówić dietę wyskotłuszczową z dostawą do Olkusza?

To niezwykle proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto i odpowiednią ilość kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten model żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model żywienia Ci odpowiada. Możemy tylko napomknąć, że efekty oraz są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Olkusz – FAQ

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dowożą dietę ketogeniczną do całego Olkusza?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto jest w zasięgu dostaw, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość stanu ketozy poznaje się na dwa sposoby: przy pomocy specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. poprzez zmiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Dieta keto zalecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba kontaktować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety keto wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w przypadku groźnych problemów zdrowotnych.

Jeśli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z dietetykiem danego cateringu, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dostarczana dieta keto do Olkusza?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} będziesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.