Dieta ketogeniczna Olkusz

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Olkusz
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w sportowym kręgu. Ta dieta zyskała na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala zdobyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, dlatego warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie keto masz możliwość osiągnąć swoje cele oraz szczycić się wymarzoną sylwetką. Teraz zadanie będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto w rejonie Olkusza pomoże Ci w Twoich działaniach.

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu dawki tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka alternatywnego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Jak wyglądają zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw trzeba nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydawać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy i nasiona można również jeść, lecz należy mieć na uwadze ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkowicie unikać jakiejkolwiek skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale również nie wszystkie. Szczególnie zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Olkusz - dieta ketogeniczna

Jak dieta pudełkowa może być pomocny?

Dieta ketogenna może z początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza białko oraz węglowodany może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym należy pamiętać, to zjedzenie posiłków! Zbilansowaną kompozycję oraz kaloryczność zostaw doświadczonym osobom!

Brakuje Ci czasu na dietę keto, lecz zamierzasz ją wypróbować? Nie umiesz gotować lub zwyczajnie Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta keto? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Catering ketogeniczny sprawi, że wkrótce poczujesz dobroczynne działanie tej diety. Zmagasz się z nadmiernymi kilogramami lub wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Olkusz - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę wyskotłuszczową w Olkuszu?

To bardzo łatwe! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę ketogeniczną oraz odpowiednią ilość kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste potrawy, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i w krótkim czasie rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim organizmie.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki model odżywiania Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że rezultaty oraz są motywujące, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Olkusz – FAQ

Czy Ketolove dostarcza keto dietę do całego Olkusza?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszej strefie dostaw, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Głębokość ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • poprzez zmiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku diety keto).

Kiedy warto przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta keto zalecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Oczywiście, określa się 5 stopni ketozy. Można je określić poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety keto?

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku poważnych chorób.
Jeżeli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z naszym dietetykiem, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dostarczana dieta ketogeniczna do Olkusza?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu ketogenicznym zostaniesz poinformowany o przewidywanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: