Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Oleśnica

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Oleśnica 

Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w fitness kręgu. Ta dieta zyskała na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągać. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, w związku z tym chcemy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie keto w Oleśnicy możesz osiągnąć swoje cele oraz szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz wykonanie zadania jest jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Oleśnicy wesprze Cię w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana często dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej podaży tłuszczów na rzecz ograniczenia spożycia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Jak wyglądają zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw trzeba postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość białka może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy i nasiona można również spożywać, ale należy zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkiem pozbywać się skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale również nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Oleśnica

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, organizm poszukuje alternatywnego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Oleśnicy

W jaki sposób otrzymać dietę wyskotłuszczową w Oleśnicy?

To niezwykle proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto i liczbę kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste posiłki, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki model odżywiania Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Oleśnica – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dostarczają dietę ketogeniczną do całego Oleśnicy?

Tak! Jeśli dane miasto jest w zasięgu działania, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość ketozy określa się na dwa sposoby: za pomocą specjalnych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. poprzez zmiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta ketogeniczna polecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów. Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez stosunek glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba kontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogennej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dowożona dieta ketogeniczna do Oleśnicy?

W zależności od miasta pory dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o planowanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.