Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Nowy Wiśnicz

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Nowy Wiśnicz 

Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w fitness świecie. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala zauważyć. Zainteresowanie dietą ketogeniczną ciągle rośnie, dlatego warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie ketogenicznej w Nowym Wiśniczu możesz wypracować zamierzone cele oraz cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz zrealizowanie zadania jest jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Nowego Wiśnicza wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu podaży tłuszczów na rzecz ograniczenia spożycia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Jakie są zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość mięsa może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można również jeść, ale trzeba kontrolować ilość przyjmowanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkowicie unikać wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, ale także nie wszystkie. W głównej mierze polecane są owoce leśne. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Nowy Wiśnicz

Co to jest dieta keto?

Dieta keto jest nazywana również dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu ilości tłuszczów na rzecz zredukowania spożycia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety keto jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, ciało szuka innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

tania dieta ketogeniczna w Nowym Wiśniczu

W jaki sposób otrzymać dietę keto z dostawą do Nowego Wiśnicza?

To bardzo łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto oraz liczbę kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim organizmie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci pasuje. Możemy tylko napomknąć, że efekty i są motywujące, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Nowy Wiśnicz – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dostarczają dietę ketogeniczną do całego Nowego Wiśnicza?

Tak! Jeśli dane miasto jest w strefie działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Głębokość stanu ketozy można określić na dwa sposoby: przy pomocy specjalistycznych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. poprzez przemiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Keto dieta zalecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogennej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli borykasz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z dietetykiem danego cateringu, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta keto do Nowego Wiśnicza?

W zależności od miasta godziny dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o przewidywanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.