Dieta ketogeniczna Nowy Targ

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Nowy Targ
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w sportowym świecie. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala zdobyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, dlatego warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz jeść tłuste rzeczy? Bez wątpienia musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie ketogenicznej możesz wypracować swoje cele oraz szczycić się upragnioną figurą. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto w rejonie Nowego Targu wesprze Cię w Twoich działaniach.

Czym jest dieta keto?

Dieta keto często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej podaży tłuszczów na rzecz ograniczenia jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, organizm poszukuje alternatywnego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Jak wyglądają zasady na diecie keto?

Najpierw trzeba nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydawać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie keto?

Przede wszystkim należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Dieta keto jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy oraz nasiona można również jeść, lecz należy mieć na uwadze ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, lecz także nie wszystkie. W głównej mierze polecane są owoce leśne. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Nowy Targ - dieta ketogeniczna

W jaki sposób dieta pudełkowa może być pomocny?

Dieta keto może na początku przysporzyć wielu problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza białko i węglowodany może być zbyt wymagająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety keto, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym należy pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję oraz kaloryczność zostaw fachowcom!

Nie masz czasu na dietę ketogeniczną, ale chcesz ją wypróbować? Nie umiesz gotować albo zwyczajnie Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta keto? Nie musisz dłużej się martwić. Catering dietetyczny sprawi, że szybko poczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadmierną masą ciała lub na odwrót? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta codziennie będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Nowy Targ - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę ketogeniczną z dostawą do Nowego Targu?

To bardzo łatwe! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto oraz odpowiednią ilość kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste potrawy, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model odżywiania Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Nowy Targ – najczęściej zadawane pytania

Czy Ketolove dostarcza keto dietę do całego Nowego Targu?

Tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu działania, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • poprzez zmiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Dieta keto polecana jest tym, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy należy skonsultować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Stosowanie diety keto wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku poważnych chorób.
Jeśli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta keto do Nowego Targu?

W zależności od miasta godziny dostawy są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu ketogenicznym poinformujemy Cię o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: