Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Nowy Sącz

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Nowy Sącz 

Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala zdobyć. Zainteresowanie dietą keto stale wzrasta, dlatego warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością musisz zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie keto w Nowym Sączu możesz wypracować zamierzone cele i szczycić się wymarzoną figurą. Teraz wykonanie zadania jest jeszcze prostsze, bo catering dietetyczny wersji keto na terenie Nowego Sącza wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta keto?

Dieta keto jest nazywana często dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu podaży tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie keto?

Najpierw należy nastawić się w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydawać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy i nasiona można również spożywać, ale należy kontrolować ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkiem pozbywać się wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na owoce i warzywa, ale także nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Nowy Sącz

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej ilości tłuszczów na rzecz redukcji spożycia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy ich brakuje, organizm szuka innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Nowym Sączu

W jaki sposób zamówić dietę wyskotłuszczową w Nowym Sączu?

To niezwykle proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną i odpowiednią ilość kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz w krótkim czasie zaczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten model odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób odżywiania Ci pasuje. Możemy tylko napomknąć, że efekty oraz są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Nowy Sącz – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi dostarczają dietę ketogeniczną do całego Nowego Sącza?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto jest w strefie działania, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość ketozy można określić na dwa sposoby: za pomocą specjalnych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta keto polecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy ?

Oczywiście, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety skorzystaniem z cateringu ketogenicznego

Stosowanie diety ketogennej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku poważnych chorób.

Jeśli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z dietetykiem danego cateringu, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta keto do Nowego Sącza?

W zależności od miasta pory dostawy są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o przewidywanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.