Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Niepołomice

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Niepołomice 

Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w fitness świecie. Ta dieta zyskuje na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala zdobyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, w związku z tym należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz jeść tłuste rzeczy? Bez wątpienia musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie keto w Niepołomicach masz możliwość wypracować swoje cele i szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz zadanie będzie jeszcze łatwiejsze, bo catering ketogeniczny w rejonie Niepołomic wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta keto?

Dieta keto jest nazywana często dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje alternatywnego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Z początku taki podział może wydawać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy oraz nasiona można również spożywać, ale trzeba mieć na uwadze ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkiem pozbywać się jakiejkolwiek skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na owoce i warzywa, ale również nie wszystkie. Szczególnie polecane są owoce leśne. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Niepołomice

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna jest nazywana także dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety wysokotłuszczowej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy ich brakuje, ciało poszukuje innego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Niepołomicach

Jak zamówić dietę wyskotłuszczową z dostawą do Niepołomic?

To bardzo łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto i kaloryczność, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybkim tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim organizmie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie podpowiedzieć, że rezultaty i są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Niepołomice – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi dowożą keto dietę do całego Niepołomic?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w zasięgu działania, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby: przy pomocy specjalnych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. poprzez przemiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

Kiedy warto przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza polecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety keto wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku poważnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dowożona dieta keto do Niepołomic?

W zależności od miasta pory dostarczania są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} będziesz poinformowany o przewidywanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.