Dieta ketogeniczna Myślenice

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Myślenice
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w sportowym świecie. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala zauważyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz spożywać tłuste rzeczy? Z pewnością powinieneś zostać i przeczytać nasz wpis do końca! Na diecie wysokotłuszczowej masz możliwość wypracować zamierzone cele i szczycić się wymarzoną figurą. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering ketogeniczny na terenie Myślenic wesprze Cię w Twoich działaniach.

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej dawki tłuszczów na rzecz ograniczenia jedzenia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka innego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie keto?

Najpierw należy postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Z początku taki podział może wydać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość białka może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy i nasiona można także jeść, lecz należy uważać na ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem unikać wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto postawić na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. Przede wszystkim polecane są owoce leśne. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Myślenice - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering dietetyczny może być pomocny?

Dieta wysokotłuszczowa może na początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety keto, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym musisz pamiętać, to zjedzenie posiłków! Zbilansowaną kompozycję oraz kaloryczność zostaw dietetykom!

Brak Ci czasu na dietę ketogeniczną, ale zamierzasz ją wypróbować? Nie umiesz gotować lub po prostu Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta keto? Nie musisz dłużej się martwić. Catering ketogeniczny sprawi, że szybko poczujesz dobroczynne działanie tej diety. Walczysz z nadprogramową masą ciała albo wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Myślenice - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę wyskotłuszczową z dostawą do Myślenic?

To bardzo proste! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę ketogeniczną oraz liczbę kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko zaczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten model odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model odżywiania Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Myślenice – najczęściej zadawane pytania

Czy catering ketogeniczny dowozi keto dietę do całego Myślenic?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszej strefie dostaw, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • poprzez zmiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Keto dieta zalecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy należy kontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii groźnych chorób.
Jeśli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta keto do Myślenic?

W zależności od miasta pory dostawy są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu ketogenicznym zostaniesz poinformowany o przewidywanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: