Dieta ketogeniczna Mogilany

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Mogilany
Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w sportowym świecie. Ta dieta zyskuje na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala zdobyć. Zainteresowanie dietą keto stale rośnie, z tego też powodu należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz jeść tłuste potrawy? Z pewnością musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie ketogenicznej możesz osiągnąć zamierzone cele oraz cieszyć się wymarzoną sylwetką. Teraz zrealizowanie zadania jest jeszcze łatwiejsze, bo catering dietetyczny wersji keto na terenie Mogilan wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogenna jest nazywana również dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej ilości tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety wysokotłuszczowej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka innego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Jakie są zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw trzeba postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość mięsa może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy i nasiona można również spożywać, ale trzeba kontrolować ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkiem pozbywać się wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Mogilany - dieta ketogeniczna

Jak catering ketogeniczny może pomóc?

Dieta wysokotłuszczowa może na początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko oraz węglowodany może być zbyt wymagająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym należy pamiętać, to spożycie posiłków! Zbilansowaną kompozycję i kalorykę zostaw dietetykom!

Nie masz czasu na dietę keto, ale zamierzasz jej spróbować? Nie chcesz gotować lub najzwyczajniej Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta keto? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Catering dietetyczny sprawi, że szybko poczujesz działanie tej diety. Zmagasz się z nadmiernymi kilogramami albo wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Mogilany - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę ketogeniczną z dostawą do Mogilan?

To niezwykle łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę ketogeniczną oraz liczbę kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że efekty oraz są motywujące, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Mogilany – FAQ

Czy catering ketogeniczny dowozi keto dietę do całego Mogilan?

Tak! Jeżeli dane miasto jest w naszym zasięgu działania, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość stanu ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem przemian dziejących się w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

Kiedy warto przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta keto polecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogennej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku groźnych problemów zdrowotnych.
Jeśli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dowożona dieta keto do Mogilan?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w KetoLove będziesz poinformowany o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: