Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Mińsk Mazowiecki

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Mińsk Mazowiecki 

Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni hit w sportowym świecie. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala zauważyć. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową nieustannie rośnie, dlatego chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz jeść tłuste posiłki? Z pewnością musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie wysokotłuszczowej w Mińsku Mazowieckim masz możliwość wypracować zamierzone cele oraz szczycić się wymarzoną figurą. Teraz zadanie będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Mińska Mazowieckiego pomoże Ci w spełnianiu Twoich marzeń.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, organizm szuka innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Jakie są zasady na diecie keto?

Przede wszystkim trzeba postawić w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na początku taki podział może wydać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy i nasiona można także jeść, ale należy kontrolować ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem pozbywać się jakiejkolwiek skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, lecz także nie wszystkie. W głównej mierze zalecane są owoce leśne. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Mińsk Mazowiecki

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety wysokotłuszczowej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, organizm szuka innego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Mińsku Mazowieckim

Jak otrzymać dietę ketogeniczną z dostawą do Mińska Mazowieckiego?

To bardzo proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną oraz liczbę kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste posiłki, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i szybko zaczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko podpowiedzieć, że rezultaty oraz są motywujące, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Mińsk Mazowiecki – FAQ

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dowożą keto dietę do całego Mińska Mazowieckiego?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto jest w zasięgu działania, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Głębokość stanu ketozy określa się na dwa sposoby: za pomocą specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. za pośrednictwem zmian zachodzących w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Ketoza polecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Oczywiście, określa się 5 poziomów ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety keto?

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.

Jeśli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dowożona dieta keto do Mińska Mazowieckiego?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o planowanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.