Dieta ketogeniczna Łódź

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Łódź

Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w sportowym świecie. Ta dieta zyskuje na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala osiągnąć. Dieta keto rośnie w siłę, w związku z tym należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz jeść tłuste posiłki? Z pewnością musisz zostać i przeczytać nasz wpis do końca! Na diecie ketogenicznej masz możliwość osiągnąć swoje cele i cieszyć się wymarzoną sylwetką. Teraz zadanie jest jeszcze łatwiejsze, bo catering ketogeniczny w rejonie Łodzi wesprze Cię w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo założenia diety ketogenicznej polegają na zwiększonej podaży tłuszczów przy ograniczeniu węglowodanów do całkowitego minimum. Dieta keto często jest stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, do leczenia nadciśnienia, ale także przez tych, którzy chcą spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, organizm szuka innego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej

Najpierw należy postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są pełnowartościowe białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli przetworzone tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta keto to sposób odżywiania, a nie narzędzie do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoce morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość mięsa może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ketony będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy oraz nasiona można także jeść, ale trzeba mieć na uwadze ilość przyjmowanych kalorii. Istotne są także tłuste ryby morskie (pstrąg, łosoś, śledź).

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie pozbywać się jakiejkolwiek skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto postawić na owoce i warzywa, lecz również nie wszystkie. W szczególności polecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Łódź - dieta keto - catering dietetyczny łódź

Jak keto dieta pudełkowa może być pomocna?

Dieta keto może na początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza białko oraz węglowodany może być przytłaczająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, bo korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym należy pamiętać, to spożycie posiłków! Zbilansowaną kompozycję oraz kaloryczność zostaw specjalistom w swoim fachu!

Brakuje Ci czasu na dietę keto, ale zamierzasz jej spróbować? Nie lubisz gotować albo po prostu Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się tym przejmować. KetoLove sprawi, że szybko odczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Walczysz z nadmierną masą ciała albo wręcz przeciwnie? Nasz keto catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie, a brakujące lub zbędne kilogramy to będzie tylko kwestia czasu. Gotowe posiłki codziennie będą czekać na Ciebie pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Łódź - keto catering dietetyczny łódź

Jak zamówić dietę wyskotłuszczową z dostawą do Łodzi?

To bardzo łatwe! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę ketogeniczną oraz kaloryczność, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie wejdziesz w stan ketozy oraz wytworzysz odpowiednią ilość ketonów, które hamują uczucie głodu ale i w krótkim czasie zaczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że rezultaty są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Łódź – najczęściej zadawane pytania

Czy Wasz catering dietetyczny dostarcza dietę ketogeniczną do całego Łodzi?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto jest w naszej strefie działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Stan ketozy można określić na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez zmiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Keto dieta zalecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić zbędne kilogramy.

Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Dravet;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy stan ketozy ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogennej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii groźnych problemów zdrowotnych.
Jeśli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta ketogeniczna do Łodzi?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu ketogenicznym zostaniesz poinformowany o przewidywanej godzinie, w której dieta keto zostanie dostarczona.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: