Dieta ketogeniczna Legnica

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Legnica
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w fitness świecie. Ta dieta zyskała na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągać. Zainteresowanie dietą ketogeniczną ciągle wzrasta, w związku z tym należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjne polskie potrawy? Bez wątpienia musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie ketogenicznej masz możliwość wypracować swoje cele oraz cieszyć się upragnioną figurą. Teraz zadanie jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering ketogeniczny w rejonie Legnicy pomoże Ci w spełnianiu Twoich celów.

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana również dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej ilości tłuszczów na rzecz redukcji spożycia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka alternatywnego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Z początku taki podział może wydawać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy i nasiona można również jeść, lecz należy mieć na uwadze ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkiem unikać skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, ale również nie wszystkie. Szczególnie polecane są owoce leśne. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Legnica - dieta ketogeniczna

Jak dieta pudełkowa może być pomocny?

Dieta keto może z początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza białko oraz węglowodany może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogennej, bo korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym należy pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednią kompozycję oraz kalorykę zostaw profesjonalistom!

Brak Ci czasu na dietę wysokotłuszczową, lecz chcesz jej spróbować? Nie umiesz gotować lub po prostu Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Catering ketogeniczny sprawi, że wkrótce odczujesz działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadmierną masą ciała albo na odwrót? Catering dietetyczny dopasuje się pod Twój cel i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Legnica - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak otrzymać dietę wyskotłuszczową w Legnicy?

To niezwykle proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto oraz kaloryczność, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten model odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko napomknąć, że rezultaty i są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Legnica – FAQ

Czy Ketolove dostarcza dietę ketogeniczną do całego Legnicy?

Tak! Jeżeli dane miasto jest w naszym zasięgu działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość stanu ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem przemian zachodzących w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza polecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy należy kontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogennej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii poważnych chorób.
Jeżeli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dowożona dieta keto do Legnicy?

W zależności od miasta pory dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu keto będziesz poinformowany o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: