Dieta ketogeniczna Legionowo

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Legionowo
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w sportowym świecie. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala wypracować. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, dlatego należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością powinieneś zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie ketogenicznej możesz wypracować zamierzone cele i szczycić się upragnioną figurą. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, bo catering ketogeniczny na terenie Legionowa wesprze Cię w Twoich działaniach.

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka alternatywnego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie keto?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Z początku taki podział może wydawać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeżeli przetworzone tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można również spożywać, lecz należy mieć na uwadze ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkowicie pozbywać się wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, lecz również nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Legionowo - dieta ketogeniczna

W jaki sposób dieta pudełkowa może być pomocny?

Dieta wysokotłuszczowa może na początku przysporzyć wielu problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję oraz kaloryczność zostaw profesjonalistom!

Nie masz czasu na dietę ketogeniczną, ale chcesz ją wypróbować? Nie lubisz gotować albo po prostu Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta keto? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Dieta pudełkowa sprawi, że wkrótce odczujesz dobroczynne działanie tej diety. Zmagasz się z nadmierną masą ciała lub wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się pod Twój cel i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Legionowo - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę ketogeniczną w Legionowie?

To bardzo proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto oraz liczbę kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten model odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model odżywiania Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że rezultaty oraz są uzależniające, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Legionowo – najczęściej zadawane pytania

Czy Ketolove dostarcza dietę ketogeniczną do całego Legionowa?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto jest w naszym zasięgu dostaw, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Głębokość ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Keto dieta zalecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Oczywiście, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Można je określić poprzez stosunek glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogennej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku poważnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dowożona dieta ketogeniczna do Legionowa?

W zależności od miasta godziny dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu keto zostaniesz poinformowany o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: