Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Lębork

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Lębork 

Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala zauważyć. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową ciągle rośnie, z tego też powodu chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz jeść tłuste potrawy? Bez wątpienia powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie keto w Lęborku możesz wypracować swoje cele oraz szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering ketogeniczny na terenie Lęborka wesprze Cię w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana często dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, gdy ich brakuje, organizm szuka innego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Jak wyglądają zasady na diecie keto?

Przede wszystkim trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta keto jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można również jeść, lecz trzeba uważać na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkiem pozbywać się jakiejkolwiek skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto postawić na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. Przede wszystkim zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Lębork

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy ich brakuje, organizm poszukuje alternatywnego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Lęborku

W jaki sposób zamówić dietę wyskotłuszczową w Lęborku?

To niezwykle łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto i odpowiednią ilość kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i szybko zaczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten model żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że rezultaty oraz są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Lębork – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi dowożą dietę ketogeniczną do całego Lęborka?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto znajduje się w zasięgu działania, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość stanu ketozy można określić na dwa sposoby: przy pomocy specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. poprzez przemiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta keto zalecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy ?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety skorzystaniem z keto cateringu

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii groźnych problemów zdrowotnych.

Jeśli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z dietetykiem danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dostarczana dieta ketogeniczna do Lęborka?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} zostaniesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.