Dieta ketogeniczna Lębork

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Lębork
Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w fitness świecie. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala wypracować. Zainteresowanie dietą keto stale wzrasta, z tego też powodu warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz spożywać tłuste rzeczy? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie keto masz możliwość wypracować zamierzone cele i cieszyć się wymarzoną sylwetką. Teraz zadanie jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering ketogeniczny w rejonie Lęborka pomoże Ci w spełnianiu Twoich marzeń.

Czym jest dieta keto?

Dieta keto jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Jakie są zasady na diecie keto?

Najpierw trzeba postawić w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeżeli przetworzone tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwrócić uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można także jeść, lecz należy zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkowicie unikać skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, lecz również nie wszystkie. Przede wszystkim zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Lębork - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering ketogeniczny może pomóc?

Dieta ketogeniczna może na początku przysporzyć wielu problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może być zbyt ciężka, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety keto, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym trzeba pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednią kompozycję i kaloryczność zostaw doświadczonym osobom!

Nie masz czasu na dietę keto, ale zamierzasz jej spróbować? Nie chcesz gotować albo najzwyczajniej Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Dieta pudełkowa sprawi, że wkrótce odczujesz dobroczynne działanie tej diety. Zmagasz się z nadmierną masą ciała albo na odwrót? Catering dietetyczny dopasuje się pod Twoje cele i dieta codziennie będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Lębork - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak zamówić dietę keto z dostawą do Lęborka?

To bardzo łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto oraz liczbę kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste potrawy, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim organizmie.

Ten model żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że efekty i są uzależniające, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Lębork – najczęściej zadawane pytania

Czy Wasz catering dostarcza keto dietę do całego Lęborka?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto jest w naszym zasięgu dostaw, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez przemiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

Kiedy warto przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza polecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 stopni ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy należy kontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety keto wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.
Jeśli borykasz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta keto do Lęborka?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu ketogenicznym poinformujemy Cię o przewidywanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: