Dieta ketogeniczna Łazy

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Łazy
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni hit w sportowym świecie. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala zauważyć. Zainteresowanie dietą ketogeniczną stale rośnie, z tego też powodu warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie ketogenicznej możesz osiągnąć swoje cele oraz cieszyć się wymarzoną figurą. Teraz zadanie będzie jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny na terenie Łazów pomoże Ci w spełnianiu Twoich celów.

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej podaży tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw należy nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Z początku taki podział może wydawać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeżeli przetworzone tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można także spożywać, ale należy uważać na ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie unikać jakiejkolwiek skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, lecz także nie wszystkie. W głównej mierze polecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Łazy - dieta ketogeniczna

W jaki sposób dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta keto może z początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może być zbyt wymagająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogennej, bo korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym trzeba pamiętać, to zjedzenie posiłków! Zbilansowaną kompozycję oraz kaloryczność zostaw dietetykom!

Brak Ci czasu na dietę keto, ale zamierzasz jej spróbować? Nie lubisz gotować lub po prostu Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta keto? Nie musisz dłużej się martwić. Catering ketogeniczny sprawi, że wkrótce poczujesz działanie tej diety. Walczysz z nadmiernymi kilogramami albo na odwrót? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Łazy - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak zamówić dietę ketogeniczną z dostawą do Łazów?

To bardzo proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto oraz liczbę kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten model żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Łazy – najczęściej zadawane pytania

Czy Ketolove dowozi keto dietę do całego Łazów?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszej strefie dostaw, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Głębokość ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • za pośrednictwem zmian zachodzących w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Keto dieta zalecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy ?

Oczywiście, określa się 5 stopni ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety skorzystaniem z cateringu ketogenicznego

Skorzystanie z diety keto wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii groźnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dostarczana dieta keto do Łazów?

W zależności od miasta godziny dostawy są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w KetoLove będziesz poinformowany o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: