Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Krzeszowice

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Krzeszowice 

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w fitness świecie. Ta dieta zyskuje na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala wypracować. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową ciągle rośnie, z tego też powodu warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz spożywać tłuste rzeczy? Z pewnością musisz zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie keto w Krzeszowicach możesz osiągnąć swoje cele i szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto w rejonie Krzeszowic wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, organizm poszukuje innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy i nasiona można także jeść, lecz należy uważać na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, lecz także nie wszystkie. Szczególnie polecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Krzeszowice

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej dawki tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które chcą spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka innego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Krzeszowicach

Jak otrzymać dietę wyskotłuszczową w Krzeszowicach?

To bardzo proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto i odpowiednią ilość kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób odżywiania Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że rezultaty oraz są motywujące, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Krzeszowice – FAQ

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dowożą keto dietę do całego Krzeszowic?

Tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w strefie dostaw, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby: przy pomocy specjalnych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. za pośrednictwem zmian dziejących się w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

Kiedy powinno stosować się dietę keto?

Dieta ketogeniczna polecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 stopni ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta keto do Krzeszowic?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o przewidywanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.