Dieta ketogeniczna Krzeszowice

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Krzeszowice
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w sportowym kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki efektom, jakie pozwala zauważyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, w związku z tym warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz spożywać tłuste rzeczy? Z pewnością powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie wysokotłuszczowej masz możliwość wypracować swoje cele oraz cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz zadanie jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering ketogeniczny w rejonie Krzeszowic pomoże Ci w spełnianiu Twoich marzeń.

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka alternatywnego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydawać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli przetworzone tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość mięsa może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy i nasiona można również spożywać, ale trzeba zwrócić uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie pozbywać się wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale również nie wszystkie. W głównej mierze polecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Krzeszowice - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering ketogeniczny może być pomocny?

Dieta ketogenna może na początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko oraz węglowodany może być zbyt wymagająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety ketogennej, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to zjedzenie posiłków! Zbilansowaną kompozycję i kalorykę zostaw fachowcom!

Brak Ci czasu na dietę wysokotłuszczową, ale zamierzasz ją wypróbować? Nie umiesz gotować lub najzwyczajniej Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta keto? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering dietetyczny sprawi, że wkrótce odczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadprogramową masą ciała lub wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Krzeszowice - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak otrzymać dietę ketogeniczną w Krzeszowicach?

To bardzo proste! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto i odpowiednią ilość kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste potrawy, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybkim tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy tylko napomknąć, że efekty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Krzeszowice – najczęściej zadawane pytania

Czy catering ketogeniczny dowozi keto dietę do całego Krzeszowic?

Tak! Jeśli dane miasto jest w naszym zasięgu działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez przemiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Ketoza zalecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Tak, określa się 5 poziomów ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety keto wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w przypadku poważnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dowożona dieta keto do Krzeszowic?

W zależności od miasta godziny dostawy są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu keto zostaniesz poinformowany o przewidywanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: