Dieta ketogeniczna Kryspinów

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Kryspinów
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w fitness świecie. Ta dieta stała się popularna, dzięki efektom, jakie pozwala zauważyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie wysokotłuszczowej możesz osiągnąć zamierzone cele i cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz zrealizowanie zadania jest jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Kryspinowa wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu dawki tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy ich brakuje, organizm poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na początku taki podział może wydać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Dieta keto jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość białka może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy i nasiona można również jeść, ale trzeba mieć na uwadze ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkiem unikać wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, lecz także nie wszystkie. Szczególnie polecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Kryspinów - dieta ketogeniczna

Jak catering ketogeniczny może pomóc?

Dieta ketogeniczna może na początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko i węglowodany może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym trzeba pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednią kompozycję oraz kaloryczność zostaw dietetykom!

Brakuje Ci czasu na dietę keto, lecz chcesz ją wypróbować? Nie umiesz gotować albo zwyczajnie Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Catering ketogeniczny sprawi, że szybko poczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadmiernymi kilogramami albo na odwrót? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Kryspinów - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak zamówić dietę keto w Kryspinowie?

To bardzo proste! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto i liczbę kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten model odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób żywienia Ci odpowiada. Możemy tylko napomknąć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Kryspinów – najczęściej zadawane pytania

Czy Wasz catering dowozi keto dietę do całego Kryspinowa?

Tak! Jeżeli dane miasto jest w naszym zasięgu dostaw, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalistycznych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem zmian dziejących się w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Keto dieta polecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Oczywiście, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety skorzystaniem z keto cateringu

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w przypadku poważnych problemów zdrowotnych.
Jeśli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dostarczana dieta ketogeniczna do Kryspinowa?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu ketogenicznym poinformujemy Cię o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: