Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Kraśnik

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Kraśnik 

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w fitness świecie. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala zauważyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie keto w Krasnymstawie możesz osiągnąć zamierzone cele oraz szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz zadanie będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering ketogeniczny na terenie Kraśnika wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna jest nazywana także dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka innego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw trzeba nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Z początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwrócić uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można także spożywać, ale trzeba mieć na uwadze ilość przyjmowanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkowicie unikać jakiejkolwiek skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto postawić na warzywa i owoce, ale również nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce leśne. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Kraśnik

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej dawki tłuszczów na rzecz ograniczenia spożycia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Krasnymstawie

Jak zamówić dietę wyskotłuszczową z dostawą do Kraśnika?

To bardzo proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto i odpowiednią ilość kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybkim tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i w krótkim czasie zaczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób żywienia Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Kraśnik – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dowożą keto dietę do całego Kraśnika?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w zasięgu dostaw, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość stanu ketozy poznaje się na dwa sposoby: za pomocą specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. za pośrednictwem przemian zachodzących w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Keto dieta polecana jest tym, którzy zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Oczywiście, określa się 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy należy skonsultować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku poważnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli borykasz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dostarczana dieta keto do Kraśnika?

W zależności od miasta godziny dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} zostaniesz poinformowany o przewidywanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.