Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Kozy

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Kozy 

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w sportowym świecie. Ta dieta zyskuje na popularności, dzięki postępom, jakie pozwala wypracować. Zainteresowanie dietą keto nieustannie rośnie, z tego też powodu chcemy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz jeść tłuste potrawy? Z pewnością musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie keto w Kozach możesz osiągnąć zamierzone cele i cieszyć się wymarzoną sylwetką. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto w rejonie Kóz pomoże Ci w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna jest nazywana również dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej dawki tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, organizm szuka innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie keto?

Przede wszystkim należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy i nasiona można również spożywać, ale trzeba kontrolować ilość przyjmowanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkiem unikać skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, lecz również nie wszystkie. Szczególnie zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Kozy

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu ilości tłuszczów na rzecz redukcji spożycia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, ciało poszukuje alternatywnego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Kozach

Jak zamówić dietę ketogeniczną w Kozach?

To niezwykle proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną i odpowiednią ilość kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i w krótkim czasie rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki model odżywiania Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Kozy – FAQ

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dowożą dietę ketogeniczną do całego Kóz?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w strefie działania, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby: przy pomocy specjalnych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. poprzez zmiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Dieta ketogeniczna zalecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 stopni ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety keto?

Skorzystanie z diety keto wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z dietetykiem danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta ketogeniczna do Kóz?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o przewidywanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.