Dieta ketogeniczna Koziegłowy

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Koziegłowy
Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w fitness świecie. Ta dieta zyskuje na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala zdobyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, dlatego należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie keto możesz osiągnąć zamierzone cele oraz cieszyć się wymarzoną figurą. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering ketogeniczny na terenie Koziegłów wesprze Cię w Twoich działaniach.

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogenna jest nazywana także dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz zredukowania spożycia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety wysokotłuszczowej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka innego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeśli przetworzone tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy i nasiona można także spożywać, lecz trzeba zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkowicie unikać jakiejkolwiek skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, lecz również nie wszystkie. Przede wszystkim zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Koziegłowy - dieta ketogeniczna

Jak dieta pudełkowa może być pomocny?

Dieta ketogenna może na początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety keto, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym musisz pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednią kompozycję i kaloryczność zostaw dietetykom!

Brak Ci czasu na dietę keto, lecz chcesz ją wypróbować? Nie umiesz gotować lub zwyczajnie Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Catering ketogeniczny sprawi, że szybko poczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadmierną masą ciała albo na odwrót? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Koziegłowy - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę keto w Koziegłowie?

To niezwykle proste! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę ketogeniczną i odpowiednią ilość kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste potrawy, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko zaczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób żywienia Ci odpowiada. Możemy jedynie napomknąć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Koziegłowy – najczęściej zadawane pytania

Czy catering ketogeniczny dowozi keto dietę do całego Koziegłów?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu dostaw, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy można określić na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem przemian zachodzących w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Dieta ketogeniczna polecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku poważnych problemów zdrowotnych.
Jeśli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym dietetykiem, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dostarczana dieta ketogeniczna do Koziegłów?

W zależności od miasta pory dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu ketogenicznym zostaniesz poinformowany o przewidywanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: