Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Koziegłowy

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Koziegłowy 

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w sportowym kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala wypracować. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjne polskie potrawy? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie ketogenicznej w Koziegłowie możesz osiągnąć zamierzone cele oraz cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz zrealizowanie zadania jest jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto na terenie Koziegłów pomoże Ci w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu dawki tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje innego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw należy postawić w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydawać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie keto?

Przede wszystkim należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeżeli przetworzone tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwrócić uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy i nasiona można również jeść, ale trzeba uważać na ilość przyjmowanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkowicie unikać skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na owoce i warzywa, ale również nie wszystkie. Szczególnie zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Koziegłowy

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu dawki tłuszczów na rzecz zredukowania spożycia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, organizm szuka alternatywnego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

tania dieta ketogeniczna w Koziegłowie

W jaki sposób zamówić dietę keto z dostawą do Koziegłów?

To niezwykle proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną i odpowiednią ilość kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko zaczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten sposób żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model odżywiania Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że efekty i są uzależniające, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Koziegłowy – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi dowożą dietę ketogeniczną do całego Koziegłów?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto jest w strefie dostaw, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość ketozy poznaje się na dwa sposoby: za pomocą specjalistycznych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Ketoza zalecana jest tym, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 poziomów ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba kontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii groźnych chorób.

Jeżeli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dowożona dieta keto do Koziegłów?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} zostaniesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.