Dieta ketogeniczna Kościan

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Kościan
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w sportowym świecie. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągać. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz spożywać tłuste potrawy? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie ketogenicznej masz możliwość osiągnąć zamierzone cele oraz szczycić się wymarzoną figurą. Teraz zadanie będzie jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny z dostawą do Kościana wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna jest nazywana często dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na początku taki podział może wydawać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość białka może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy oraz nasiona można również jeść, lecz trzeba kontrolować ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkiem unikać wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, lecz także nie wszystkie. Szczególnie polecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Kościan - dieta ketogeniczna

Jak dieta pudełkowa może być pomocny?

Dieta ketogenna może z początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza białko oraz węglowodany może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym trzeba pamiętać, to spożycie posiłków! Zbilansowaną kompozycję i kalorykę zostaw dietetykom!

Nie masz czasu na dietę keto, lecz chcesz jej spróbować? Nie umiesz gotować lub po prostu Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering ketogeniczny sprawi, że szybko odczujesz działanie tej diety. Zmagasz się z nadmiernymi kilogramami lub wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Kościan - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę wyskotłuszczową w Kościanie?

To niezwykle łatwe! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę ketogeniczną oraz odpowiednią ilość kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste potrawy, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i w krótkim czasie rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim organizmie.

Ten model żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model odżywiania Ci odpowiada. Możemy jedynie napomknąć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Kościan – FAQ

Czy catering ketogeniczny dowozi keto dietę do całego Kościana?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszej strefie działania, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • poprzez zmiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Ketoza polecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety keto?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta ketogeniczna do Kościana?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu ketogenicznym poinformujemy Cię o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: