Dieta ketogeniczna Konstancin-Jeziorna

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Konstancin-Jeziorna
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w fitness kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, dzięki postępom, jakie pozwala zdobyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, dlatego chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz spożywać tłuste potrawy? Z pewnością musisz zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie keto masz możliwość wypracować zamierzone cele oraz szczycić się wymarzoną sylwetką. Teraz zrealizowanie zadania jest jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny z dostawą do Konstancina-Jeziorny pomoże Ci w Twoich działaniach.

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogenna jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, organizm poszukuje innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie keto?

Przede wszystkim należy myśleć o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy i nasiona można także jeść, ale trzeba uważać na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem unikać wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, lecz także nie wszystkie. W głównej mierze zalecane są owoce leśne. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Konstancin-Jeziorna - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering dietetyczny może pomóc?

Dieta ketogenna może na początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się zbyt wymagająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogennej, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym trzeba pamiętać, to spożycie posiłków! Zbilansowaną kompozycję i kaloryczność zostaw specjalistom w swoim fachu!

Brakuje Ci czasu na dietę ketogeniczną, lecz chcesz ją wypróbować? Nie chcesz gotować albo po prostu Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta keto? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Dieta pudełkowa sprawi, że szybko poczujesz działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadmierną masą ciała albo wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się pod Twoje cele i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Konstancin-Jeziorna - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak zamówić dietę keto w Konstancinie-jeziorna?

To bardzo proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto oraz kaloryczność, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim organizmie.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie podpowiedzieć, że efekty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Konstancin-Jeziorna – FAQ

Czy catering ketogeniczny dowozi dietę ketogeniczną do całego Konstancina-Jeziorny?

Tak! Jeżeli dane miasto jest w naszej strefie dostaw, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalistycznych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku diety keto).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Ketoza zalecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Tak, określa się 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety keto wymaga skorzystania z rady lekarza tylko w przypadku groźnych chorób.
Jeżeli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym dietetykiem, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dostarczana dieta ketogeniczna do Konstancina-Jeziorny?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu keto poinformujemy Cię o przewidywanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: