Dieta ketogeniczna Kołobrzeg

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Kołobrzeg
Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w sportowym świecie. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągnąć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, dlatego należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz spożywać tłuste potrawy? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie wysokotłuszczowej masz możliwość osiągnąć zamierzone cele i cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz zrealizowanie zadania jest jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Kołobrzegu wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej ilości tłuszczów na rzecz zredukowania spożycia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy postawić w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy myśleć o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożyciem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy i nasiona można również jeść, ale należy uważać na ilość przyjmowanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkowicie pozbywać się jakiejkolwiek skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto postawić na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. W szczególności polecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Kołobrzeg - dieta ketogeniczna

Jak catering dietetyczny może pomóc?

Dieta wysokotłuszczowa może z początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko i węglowodany może być zbyt ciężka, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety ketogennej, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednią kompozycję i kalorykę zostaw profesjonalistom!

Brak Ci czasu na dietę keto, ale zamierzasz ją wypróbować? Nie umiesz gotować lub zwyczajnie Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering ketogeniczny sprawi, że wkrótce odczujesz działanie tej diety. Zmagasz się z nadmiernymi kilogramami albo wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta codziennie będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Kołobrzeg - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak otrzymać dietę wyskotłuszczową z dostawą do Kołobrzegu?

To bardzo proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto i liczbę kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten sposób żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Kołobrzeg – najczęściej zadawane pytania

Czy Ketolove dowozi dietę ketogeniczną do całego Kołobrzegu?

Tak! Jeżeli dane miasto jest w naszej strefie dostaw, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy można określić na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalistycznych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • za pośrednictwem zmian dziejących się w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

Kiedy warto przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza polecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 poziomów ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogennej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku poważnych problemów zdrowotnych.
Jeśli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dowożona dieta ketogeniczna do Kołobrzegu?

W zależności od miasta pory dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu keto poinformujemy Cię o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: