Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Kobyłka

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Kobyłka 

Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w fitness świecie. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala wypracować. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, w związku z tym należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie keto w Kobylinie możesz wypracować zamierzone cele i cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, bo catering dietetyczny wersji keto na terenie Kobyłki wesprze Cię w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogenna jest nazywana również dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz redukcji spożycia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety keto jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy ich brakuje, organizm poszukuje alternatywnego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw trzeba postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Z początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy i nasiona można również spożywać, lecz należy mieć na uwadze ilość przyjmowanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkiem unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto postawić na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. W szczególności polecane są owoce leśne. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Kobyłka

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej ilości tłuszczów na rzecz redukcji spożycia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Kobylinie

W jaki sposób otrzymać dietę ketogeniczną z dostawą do Kobyłki?

To bardzo proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto i kaloryczność, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste posiłki, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i w krótkim czasie zaczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim ciele.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Kobyłka – FAQ

Czy wymienione cateringi dowożą dietę ketogeniczną do całego Kobyłki?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto jest w strefie działania, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby: za pomocą specjalistycznych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. za pośrednictwem przemian dziejących się w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Dieta ketogeniczna zalecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Oczywiście, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w przypadku poważnych chorób.

Jeżeli borykasz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z dietetykiem danego cateringu, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dostarczana dieta keto do Kobyłki?

W zależności od miasta pory dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} zostaniesz poinformowany o planowanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.