Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Kiełczów

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Kiełczów 

Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w sportowym kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki efektom, jakie pozwala zdobyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, w związku z tym należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie ketogenicznej w Kiełczowie masz możliwość osiągnąć swoje cele oraz szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz zadanie będzie jeszcze prostsze, bo catering dietetyczny wersji keto w rejonie Kiełczowa wesprze Cię w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana również dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej ilości tłuszczów na rzecz redukcji spożycia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, ciało poszukuje alternatywnego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydawać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie keto?

Przede wszystkim należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwrócić uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy oraz nasiona można także spożywać, lecz trzeba mieć na uwadze ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem pozbywać się jakiejkolwiek skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto postawić na owoce i warzywa, ale również nie wszystkie. Przede wszystkim zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Kiełczów

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana również dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu dawki tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy ich brakuje, ciało szuka alternatywnego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Kiełczowie

W jaki sposób otrzymać dietę keto z dostawą do Kiełczowa?

To niezwykle proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną oraz liczbę kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten model odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób odżywiania Ci pasuje. Możemy jedynie podpowiedzieć, że efekty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Kiełczów – FAQ

Czy wymienione cateringi dostarczają dietę ketogeniczną do całego Kiełczowa?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto jest w strefie działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby: przy pomocy specjalistycznych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. za pośrednictwem zmian zachodzących w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

Kiedy powinno stosować się dietę keto?

Dieta keto polecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 stopni ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba kontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety keto wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku poważnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z dietetykiem danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dowożona dieta ketogeniczna do Kiełczowa?

W zależności od miasta godziny dostawy są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o planowanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.