Dieta ketogeniczna Kielce

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Kielce
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w fitness kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągnąć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, w związku z tym warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjne polskie potrawy? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie keto masz możliwość osiągnąć zamierzone cele i szczycić się upragnioną figurą. Teraz zrealizowanie zadania jest jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny na terenie Kielc wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu dawki tłuszczów na rzecz redukcji spożycia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje alternatywnego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw należy postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydawać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeśli przetworzone tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy i nasiona można także jeść, lecz trzeba kontrolować ilość przyjmowanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkiem unikać wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, lecz także nie wszystkie. W szczególności polecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Kielce - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering dietetyczny może być pomocny?

Dieta keto może z początku przysporzyć wielu problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza białko oraz węglowodany może być zbyt ciężka, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym musisz pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednią kompozycję oraz kalorykę zostaw doświadczonym osobom!

Brak Ci czasu na dietę keto, lecz chcesz ją wypróbować? Nie lubisz gotować lub najzwyczajniej Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta keto? Nie musisz dłużej się martwić. Catering dietetyczny sprawi, że szybko odczujesz dobroczynne działanie tej diety. Zmagasz się z nadprogramową masą ciała albo wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta codziennie będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Kielce - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak zamówić dietę ketogeniczną w Kielcach?

To niezwykle proste! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę ketogeniczną i odpowiednią ilość kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko zaczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten sposób żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie podpowiedzieć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Kielce – FAQ

Czy Ketolove dowozi dietę ketogeniczną do całego Kielc?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu działania, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Głębokość ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • poprzez zmiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

Kiedy warto przejść na dietę ketogeniczną?

Keto dieta polecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w przypadku poważnych chorób.
Jeśli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym dietetykiem, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dostarczana dieta keto do Kielc?

W zależności od miasta pory dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove poinformujemy Cię o przewidywanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: