Dieta ketogeniczna Kęty

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Kęty
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w fitness świecie. Ta dieta zyskała na popularności, dzięki postępom, jakie pozwala osiągnąć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, w związku z tym warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością musisz zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie wysokotłuszczowej masz możliwość wypracować swoje cele i szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze prostsze, bo catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Kęt pomoże Ci w spełnianiu Twoich celów.

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy ich brakuje, ciało poszukuje innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie keto?

Przede wszystkim należy postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na początku taki podział może wydawać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy i nasiona można również spożywać, ale należy zwrócić uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkowicie pozbywać się jakiejkolwiek skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto postawić na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. Przede wszystkim polecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Kęty - dieta ketogeniczna

W jaki sposób dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta ketogeniczna może na początku przysporzyć wielu problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza białko oraz węglowodany może okazać się zbyt wymagająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym musisz pamiętać, to zjedzenie posiłków! Zbilansowaną kompozycję i kalorykę zostaw dietetykom!

Nie masz czasu na dietę keto, lecz chcesz ją wypróbować? Nie chcesz gotować lub zwyczajnie Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Catering ketogeniczny sprawi, że wkrótce odczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Walczysz z nadmierną masą ciała albo na odwrót? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Kęty - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak otrzymać dietę ketogeniczną w Kętach?

To bardzo łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę ketogeniczną i liczbę kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i szybko zaczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko napomknąć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Kęty – FAQ

Czy catering ketogeniczny dostarcza dietę ketogeniczną do całego Kęt?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto jest w naszej strefie działania, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • poprzez zmiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Keto dieta polecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 stopni ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety skorzystaniem z keto cateringu

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga skorzystania z rady lekarza tylko w kwestii poważnych chorób.
Jeżeli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta keto do Kęt?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu ketogenicznym będziesz poinformowany o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: