Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Kęty

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Kęty 

Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w sportowym świecie. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągać. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, dlatego chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością powinieneś zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie ketogenicznej w Kętach możesz osiągnąć zamierzone cele i szczycić się upragnioną figurą. Teraz zadanie będzie jeszcze łatwiejsze, bo catering dietetyczny wersji keto na terenie Kęt wesprze Cię w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana często dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej podaży tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka alternatywnego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw należy nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli przetworzone tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy oraz nasiona można także spożywać, lecz należy kontrolować ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie unikać jakiejkolwiek skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto postawić na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. Przede wszystkim polecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Kęty

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej ilości tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Kętach

Jak otrzymać dietę ketogeniczną w Kętach?

To bardzo proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto oraz odpowiednią ilość kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim ciele.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko napomknąć, że efekty oraz są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Kęty – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dostarczają keto dietę do całego Kęt?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto znajduje się w strefie działania, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy można określić na dwa sposoby: za pomocą specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Keto dieta zalecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy ?

Oczywiście, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii groźnych chorób.

Jeżeli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z dietetykiem danego cateringu, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta keto do Kęt?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} będziesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.