Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Kępno

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Kępno 

Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w fitness kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala zdobyć. Zainteresowanie dietą ketogeniczną stale rośnie, dlatego warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz jeść tłuste potrawy? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie ketogenicznej w Kępnie masz możliwość wypracować zamierzone cele i cieszyć się upragnioną figurą. Teraz zadanie jest jeszcze łatwiejsze, bo catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Kępna wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta keto?

Dieta keto często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej dawki tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy ich brakuje, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożyciem, ponieważ zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy oraz nasiona można także jeść, lecz trzeba zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkiem unikać wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale również nie wszystkie. Szczególnie polecane są owoce leśne. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Kępno

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, ciało szuka innego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Kępnie

W jaki sposób otrzymać dietę wyskotłuszczową z dostawą do Kępna?

To bardzo łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną oraz liczbę kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste posiłki, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten model żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób odżywiania Ci pasuje. Możemy tylko napomknąć, że efekty oraz są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Kępno – FAQ

Czy wymienione cateringi dowożą keto dietę do całego Kępna?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w strefie dostaw, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Głębokość ketozy można określić na dwa sposoby: za pomocą specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. za pośrednictwem zmian zachodzących w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza polecana jest tym, którzy zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy ?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety keto?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku poważnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z dietetykiem danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dowożona dieta ketogeniczna do Kępna?

W zależności od miasta pory dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} zostaniesz poinformowany o planowanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.