Dieta ketogeniczna Kępno

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Kępno
Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w sportowym kręgu. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągać. Zainteresowanie dietą ketogeniczną ciągle rośnie, dlatego należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjne polskie potrawy? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać nasz wpis do końca! Na diecie keto masz możliwość osiągnąć swoje cele i cieszyć się upragnioną figurą. Teraz zadanie jest jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny z dostawą do Kępna pomoże Ci w Twoich działaniach.

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogenna jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz redukcji spożycia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka innego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie keto?

Najpierw trzeba postawić w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożyciem, ponieważ zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy i nasiona można również spożywać, ale należy uważać na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkowicie unikać skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. W głównej mierze zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Kępno - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering ketogeniczny może być pomocny?

Dieta keto może na początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może być zbyt ciężka, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym należy pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednią kompozycję i kalorykę zostaw profesjonalistom!

Nie masz czasu na dietę wysokotłuszczową, ale zamierzasz ją wypróbować? Nie chcesz gotować lub zwyczajnie Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Catering ketogeniczny sprawi, że wkrótce odczujesz działanie tego sposobu odżywiania. Walczysz z nadmiernymi kilogramami albo wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta codziennie będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Kępno - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak zamówić dietę keto z dostawą do Kępna?

To bardzo proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę ketogeniczną oraz odpowiednią ilość kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz w krótkim czasie zaczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten model żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model żywienia Ci odpowiada. Możemy tylko podpowiedzieć, że rezultaty oraz są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Kępno – FAQ

Czy catering ketogeniczny dostarcza keto dietę do całego Kępna?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszej strefie dostaw, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez zmiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

Kiedy warto przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza zalecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku groźnych chorób.
Jeżeli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta keto do Kępna?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove zostaniesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: