Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Kąty Wrocławskie

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Kąty Wrocławskie 

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki efektom, jakie pozwala zauważyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, w związku z tym warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjne polskie potrawy? Bez wątpienia musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie ketogenicznej w Kątach Wrocławskich możesz osiągnąć zamierzone cele oraz cieszyć się upragnioną figurą. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, bo catering ketogeniczny z dostawą do Kątów Wrocławskich pomoże Ci w spełnianiu Twoich marzeń.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej dawki tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka innego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw trzeba postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym odżywianiem. Dieta keto jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożyciem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy i nasiona można również spożywać, ale trzeba uważać na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkiem pozbywać się skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. W szczególności polecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Kąty Wrocławskie

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej podaży tłuszczów na rzecz redukcji spożycia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka innego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Kątach Wrocławskich

Jak zamówić dietę keto z dostawą do Kątów Wrocławskich?

To niezwykle łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną i liczbę kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób żywienia Ci odpowiada. Możemy tylko podpowiedzieć, że rezultaty oraz są uzależniające, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Kąty Wrocławskie – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dostarczają dietę ketogeniczną do całego Kątów Wrocławskich?

Tak! Jeżeli dane miasto jest w strefie działania, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby: za pomocą specjalnych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. za pośrednictwem przemian zachodzących w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku diety keto).

Kiedy warto przejść na dietę keto?

Keto dieta polecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy ?

Oczywiście, określa się 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety keto?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku groźnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dostarczana dieta keto do Kątów Wrocławskich?

W zależności od miasta godziny dostawy są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} zostaniesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.