Dieta ketogeniczna Karczew

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Karczew
Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w fitness świecie. Ta dieta stała się popularna, dzięki efektom, jakie pozwala zdobyć. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową stale rośnie, w związku z tym warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz jeść tłuste potrawy? Z pewnością musisz zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie keto masz możliwość wypracować zamierzone cele oraz szczycić się upragnioną figurą. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny z dostawą do Karczewa wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.

Czym jest dieta keto?

Dieta keto jest nazywana także dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej podaży tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, organizm poszukuje innego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie keto?

Najpierw należy postawić w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydawać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta keto jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy i nasiona można również jeść, lecz trzeba kontrolować ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkowicie unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto postawić na owoce i warzywa, lecz także nie wszystkie. W głównej mierze polecane są owoce leśne. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Karczew - dieta ketogeniczna

Jak dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta wysokotłuszczowa może z początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może być zbyt wymagająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym trzeba pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję oraz kaloryczność zostaw specjalistom w swoim fachu!

Nie masz czasu na dietę ketogeniczną, ale chcesz jej spróbować? Nie umiesz gotować albo po prostu Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Dieta pudełkowa sprawi, że wkrótce poczujesz dobroczynne działanie tej diety. Walczysz z nadmiernymi kilogramami lub wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się pod Twoje cele i dieta codziennie będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Karczew - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę wyskotłuszczową z dostawą do Karczewa?

To bardzo łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę ketogeniczną oraz liczbę kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste potrawy, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i w krótkim czasie zaczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że rezultaty oraz są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Karczew – FAQ

Czy catering ketogeniczny dowozi keto dietę do całego Karczewa?

Tak! Jeżeli dane miasto jest w naszym zasięgu dostaw, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Głębokość stanu ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • za pośrednictwem zmian zachodzących w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

Kiedy warto przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta ketogeniczna zalecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety keto?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii poważnych chorób.
Jeżeli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta ketogeniczna do Karczewa?

W zależności od miasta pory dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove będziesz poinformowany o przewidywanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: