Dieta ketogeniczna Kalwaria Zebrzydowska

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Kalwaria Zebrzydowska
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w fitness kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala osiągać. Zainteresowanie dietą ketogeniczną nieustannie rośnie, w związku z tym warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz spożywać tłuste rzeczy? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie keto masz możliwość osiągnąć swoje cele i cieszyć się wymarzoną sylwetką. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering ketogeniczny z dostawą do Kalwarii Zebrzydowskiej wesprze Cię w Twoich działaniach.

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, organizm poszukuje alternatywnego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Jak wyglądają zasady na diecie keto?

Najpierw należy nastawić się w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy i nasiona można także jeść, lecz należy zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkiem unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto postawić na owoce i warzywa, ale również nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Kalwaria Zebrzydowska - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering ketogeniczny może być pomocny?

Dieta ketogenna może z początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się zbyt wymagająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednią kompozycję i kalorykę zostaw dietetykom!

Brak Ci czasu na dietę ketogeniczną, ale zamierzasz ją wypróbować? Nie umiesz gotować albo po prostu Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się martwić. Catering dietetyczny sprawi, że szybko odczujesz działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadprogramową masą ciała albo na odwrót? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta codziennie będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Kalwaria Zebrzydowska - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak otrzymać dietę keto z dostawą do Kalwarii Zebrzydowskiej?

To bardzo proste! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto i kaloryczność, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste posiłki, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten model odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie podpowiedzieć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Kalwaria Zebrzydowska – najczęściej zadawane pytania

Czy catering ketogeniczny dowozi keto dietę do całego Kalwarii Zebrzydowskiej?

Tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu dostaw, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Głębokość stanu ketozy określa się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • za pośrednictwem przemian dziejących się w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Ketoza zalecana jest tym, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 poziomów ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy należy kontaktować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta keto do Kalwarii Zebrzydowskiej?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove będziesz poinformowany o przewidywanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: