Dieta ketogeniczna Kałuszyn

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Kałuszyn
Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w sportowym kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala osiągać. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową ciągle rośnie, w związku z tym chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie ketogenicznej możesz wypracować swoje cele oraz cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering ketogeniczny z dostawą do Kałuszyna pomoże Ci w Twoich działaniach.

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz ograniczenia jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka innego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy myśleć o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość mięsa może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy i nasiona można także spożywać, ale trzeba kontrolować ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkiem unikać wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale również nie wszystkie. W głównej mierze zalecane są owoce leśne. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Kałuszyn - dieta ketogeniczna

W jaki sposób dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta keto może z początku przysporzyć wielu problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogennej, bo korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednią kompozycję oraz kaloryczność zostaw profesjonalistom!

Nie masz czasu na dietę wysokotłuszczową, lecz chcesz ją wypróbować? Nie lubisz gotować albo po prostu Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się martwić. Catering ketogeniczny sprawi, że wkrótce poczujesz działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadmiernymi kilogramami albo wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się pod Twój cel i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Kałuszyn - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę ketogeniczną w Kałuszyna?

To bardzo proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto i odpowiednią ilość kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybkim tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko zaczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim organizmie.

Ten model odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy tylko napomknąć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Kałuszyn – najczęściej zadawane pytania

Czy Wasz catering dowozi dietę ketogeniczną do całego Kałuszyna?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu dostaw, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy można określić na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem zmian dziejących się w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Keto dieta polecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Oczywiście, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku groźnych chorób.
Jeżeli borykasz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dowożona dieta keto do Kałuszyna?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu keto poinformujemy Cię o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: