Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Kalisz

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Kalisz 

Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w fitness kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągnąć. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową nieustannie wzrasta, z tego też powodu należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjne polskie potrawy? Bez wątpienia musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie keto w Kaliszu masz możliwość osiągnąć swoje cele i cieszyć się upragnioną figurą. Teraz zrealizowanie zadania jest jeszcze łatwiejsze, bo catering ketogeniczny w rejonie Kalisza wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu dawki tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, organizm poszukuje alternatywnego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie keto?

Najpierw trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie keto?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można również spożywać, ale należy mieć na uwadze ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkiem unikać jakiejkolwiek skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. W szczególności polecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Kalisz

Czym jest dieta keto?

Dieta keto jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, ciało szuka innego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Kaliszu

Jak otrzymać dietę ketogeniczną w Kaliszu?

To niezwykle proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną oraz kaloryczność, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i szybko zaczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko napomknąć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Kalisz – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi dostarczają keto dietę do całego Kalisza?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto jest w zasięgu dostaw, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby: przy pomocy specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Keto dieta polecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów. Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety keto wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta keto do Kalisza?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o planowanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.