Dieta ketogeniczna Kalisz

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Kalisz
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni hit w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala wypracować. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, dlatego warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie keto możesz osiągnąć swoje cele i cieszyć się wymarzoną sylwetką. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, bo catering ketogeniczny z dostawą do Kalisza pomoże Ci w spełnianiu Twoich celów.

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej dawki tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy ich brakuje, organizm szuka alternatywnego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Z początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można również spożywać, ale należy kontrolować ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem unikać skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. Przede wszystkim polecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Kalisz - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering dietetyczny może pomóc?

Dieta ketogenna może na początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko i węglowodany może być przytłaczająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, bo korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednią kompozycję oraz kalorykę zostaw profesjonalistom!

Brak Ci czasu na dietę ketogeniczną, lecz zamierzasz ją wypróbować? Nie lubisz gotować lub zwyczajnie Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta keto? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering dietetyczny sprawi, że wkrótce poczujesz działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadmiernymi kilogramami lub wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się pod Twój cel i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Kalisz - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę wyskotłuszczową w Kaliszu?

To niezwykle łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto i kaloryczność, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko zaczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten model odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób odżywiania Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że rezultaty oraz są uzależniające, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Kalisz – najczęściej zadawane pytania

Czy Wasz catering dowozi dietę ketogeniczną do całego Kalisza?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszej strefie dostaw, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość stanu ketozy można określić na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalistycznych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

Kiedy warto przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta ketogeniczna zalecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 stopni ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety keto?

Stosowanie diety ketogennej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii poważnych chorób.
Jeżeli borykasz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta keto do Kalisza?

W zależności od miasta pory dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu ketogenicznym poinformujemy Cię o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: