Dieta ketogeniczna Jawornik

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Jawornik
Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w fitness świecie. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala wypracować. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz jeść tłuste posiłki? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie keto masz możliwość wypracować zamierzone cele i cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering ketogeniczny z dostawą do Jawornika pomoże Ci w spełnianiu Twoich celów.
Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej podaży tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, organizm poszukuje alternatywnego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Jakie są zasady na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość mięsa może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy oraz nasiona można również jeść, ale trzeba zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkowicie unikać jakiejkolwiek skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na owoce i warzywa, lecz również nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Jawornik - dieta ketogeniczna

Jak catering ketogeniczny może być pomocny?

Dieta ketogeniczna może z początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza białko oraz węglowodany może okazać się zbyt ciężka, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety ketogennej, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym musisz pamiętać, to zjedzenie posiłków! Zbilansowaną kompozycję i kaloryczność zostaw doświadczonym osobom!

Brakuje Ci czasu na dietę wysokotłuszczową, ale zamierzasz jej spróbować? Nie lubisz gotować albo zwyczajnie Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta keto? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Dieta pudełkowa sprawi, że wkrótce odczujesz działanie tej diety. Walczysz z nadmierną masą ciała lub wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się pod Twój cel i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Jawornik - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę keto w Jaworniku?

To bardzo łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę ketogeniczną i kaloryczność, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybkim tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i szybko zaczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten model odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model odżywiania Ci pasuje. Możemy tylko napomknąć, że rezultaty oraz są motywujące, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Jawornik – FAQ

Czy Ketolove dowozi dietę ketogeniczną do całego Jawornika?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu działania, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość stanu ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem zmian dziejących się w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Ketoza zalecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii poważnych chorób.
Jeśli borykasz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dowożona dieta ketogeniczna do Jawornika?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w KetoLove będziesz poinformowany o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: