Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Jawornik

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Jawornik 

Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w sportowym kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągnąć. Zainteresowanie dietą keto ciągle wzrasta, w związku z tym należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością musisz zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie wysokotłuszczowej w Jaworniku masz możliwość wypracować zamierzone cele i cieszyć się wymarzoną figurą. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, bo catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Jawornika pomoże Ci w spełnianiu Twoich marzeń.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, gdy ich brakuje, ciało szuka innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydawać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie keto?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można również spożywać, lecz należy zwrócić uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkiem unikać wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, ale również nie wszystkie. W głównej mierze zalecane są owoce leśne. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Jawornik

Czym jest dieta keto?

Dieta keto często nazywana jest też dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej dawki tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

tania dieta ketogeniczna w Jaworniku

Jak zamówić dietę keto w Jaworniku?

To niezwykle proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną i kaloryczność, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste posiłki, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten sposób żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko podpowiedzieć, że rezultaty oraz są motywujące, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Jawornik – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi dowożą dietę ketogeniczną do całego Jawornika?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w zasięgu działania, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość ketozy można określić na dwa sposoby: za pomocą specjalnych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. za pośrednictwem przemian zachodzących w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

Kiedy powinno stosować się dietę keto?

Keto dieta polecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 poziomów ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba kontaktować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku groźnych chorób.

Jeżeli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z dietetykiem danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dostarczana dieta ketogeniczna do Jawornika?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o przewidywanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.