Dieta ketogeniczna Jastrzębie Zdrój

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Jastrzębie Zdrój
Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w sportowym świecie. Ta dieta zyskała na popularności, dzięki postępom, jakie pozwala zdobyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, w związku z tym chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjne polskie potrawy? Bez wątpienia powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie ketogenicznej możesz wypracować swoje cele i szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, bo catering ketogeniczny na terenie Jastrzębia-Zdroju wesprze Cię w Twoich działaniach.

Co to jest dieta keto?

Dieta keto jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje alternatywnego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie keto?

Przede wszystkim należy nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można również spożywać, ale trzeba zwrócić uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie pozbywać się wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto postawić na owoce i warzywa, ale także nie wszystkie. W głównej mierze polecane są owoce leśne. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Jastrzębie Zdrój - dieta ketogeniczna

W jaki sposób dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta wysokotłuszczowa może z początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko i węglowodany może okazać się zbyt ciężka, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednią kompozycję i kalorykę zostaw doświadczonym osobom!

Nie masz czasu na dietę keto, lecz zamierzasz ją wypróbować? Nie umiesz gotować albo po prostu Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering ketogeniczny sprawi, że wkrótce poczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadprogramową masą ciała albo wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się pod Twoje cele i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Jastrzębie Zdrój - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak otrzymać dietę wyskotłuszczową z dostawą do Jastrzębia-Zdroju?

To bardzo łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto oraz liczbę kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim ciele.

Ten model odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie podpowiedzieć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Jastrzębie Zdrój – FAQ

Czy Wasz catering dostarcza keto dietę do całego Jastrzębia-Zdroju?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto jest w naszej strefie działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

Kiedy warto przejść na dietę keto?

Keto dieta polecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 poziomów ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety skorzystaniem z keto cateringu

Stosowanie diety ketogennej wymaga skorzystania z rady lekarza tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dowożona dieta keto do Jastrzębia-Zdroju?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove zostaniesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: