Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Jadowniki

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Jadowniki 

Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala zauważyć. Zainteresowanie dietą keto ciągle wzrasta, w związku z tym chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie wysokotłuszczowej w Jadownikach możesz osiągnąć swoje cele oraz cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz zadanie będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto na terenie Jadowników pomoże Ci w spełnianiu Twoich marzeń.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta keto?

Dieta keto jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz redukcji spożycia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W momencie, gdy ich brakuje, ciało szuka alternatywnego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy i nasiona można także spożywać, ale trzeba kontrolować ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie pozbywać się jakiejkolwiek skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto postawić na warzywa i owoce, ale również nie wszystkie. W szczególności polecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Jadowniki

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

tania dieta ketogeniczna w Jadownikach

W jaki sposób zamówić dietę wyskotłuszczową z dostawą do Jadowników?

To bardzo proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną i kaloryczność, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste potrawy, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko zaczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten model odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Jadowniki – FAQ

Czy wymienione cateringi dostarczają keto dietę do całego Jadowników?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto jest w strefie dostaw, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby: za pomocą specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. poprzez zmiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza polecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się 5 poziomów ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety keto?

Stosowanie diety keto wymaga skorzystania z rady lekarza tylko w kwestii groźnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dostarczana dieta keto do Jadowników?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o przewidywanej porze dostawy.