Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Jabłonna

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Jabłonna 

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki efektom, jakie pozwala osiągać. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową nieustannie wzrasta, z tego też powodu chcemy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać nasz wpis do końca! Na diecie keto w Jabłonnej możesz osiągnąć zamierzone cele oraz cieszyć się wymarzoną sylwetką. Teraz zadanie będzie jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny z dostawą do Jabłonny pomoże Ci w spełnianiu Twoich celów.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogenna jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej dawki tłuszczów na rzecz redukcji spożycia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Jak wyglądają zasady na diecie keto?

Najpierw należy nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydawać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy i nasiona można również jeść, ale trzeba zwrócić uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkiem pozbywać się wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, lecz także nie wszystkie. W głównej mierze zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Jabłonna

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana często dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej dawki tłuszczów na rzecz zredukowania spożycia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy ich brakuje, organizm szuka alternatywnego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Jabłonnej

Jak zamówić dietę wyskotłuszczową z dostawą do Jabłonny?

To bardzo proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto oraz liczbę kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybkim tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz w krótkim czasie zaczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model odżywiania Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty i są motywujące, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Jabłonna – FAQ

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dostarczają keto dietę do całego Jabłonny?

Tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w strefie dostaw, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość stanu ketozy poznaje się na dwa sposoby: przy pomocy specjalistycznych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. poprzez przemiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Keto dieta zalecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 stopni ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety skorzystaniem z keto cateringu

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku groźnych problemów zdrowotnych.

Jeśli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dowożona dieta keto do Jabłonny?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} będziesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.