Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Izabelin

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Izabelin 

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w fitness kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala wypracować. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz spożywać tłuste posiłki? Bez wątpienia powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie ketogenicznej w Izabelinie masz możliwość wypracować zamierzone cele i szczycić się wymarzoną sylwetką. Teraz zadanie będzie jeszcze łatwiejsze, bo catering ketogeniczny z dostawą do Izabelina wesprze Cię w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu dawki tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety keto jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje innego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Jak wyglądają zasady na diecie keto?

Najpierw trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość mięsa może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy oraz nasiona można również jeść, lecz należy uważać na ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie pozbywać się skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto postawić na owoce i warzywa, lecz również nie wszystkie. Szczególnie zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Izabelin

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu ilości tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

tania dieta ketogeniczna w Izabelinie

Jak zamówić dietę ketogeniczną z dostawą do Izabelina?

To bardzo łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną oraz odpowiednią ilość kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model odżywiania Ci odpowiada. Możemy jedynie napomknąć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Izabelin – FAQ

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dowożą keto dietę do całego Izabelina?

Tak! Jeżeli dane miasto jest w strefie działania, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość ketozy określa się na dwa sposoby: przy pomocy specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. za pośrednictwem przemian dziejących się w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta ketogeniczna polecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 poziomów ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy należy kontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety keto wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w przypadku groźnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta keto do Izabelina?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} zostaniesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.