Dieta ketogeniczna Grudziądz

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Grudziądz
Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w fitness kręgu. Ta dieta zyskała na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala osiągnąć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, dlatego warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz jeść tłuste rzeczy? Z pewnością musisz zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie wysokotłuszczowej masz możliwość osiągnąć swoje cele oraz szczycić się wymarzoną figurą. Teraz wykonanie zadania jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto na terenie Grudziądza pomoże Ci w spełnianiu Twoich marzeń.

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu ilości tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydawać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich spożyciem, ponieważ zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy oraz nasiona można również spożywać, ale należy uważać na ilość przyjmowanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkowicie pozbywać się jakiejkolwiek skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, ale także nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Grudziądz - dieta ketogeniczna

Jak catering dietetyczny może pomóc?

Dieta wysokotłuszczowa może na początku przysporzyć wielu problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko i węglowodany może okazać się zbyt wymagająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym musisz pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję oraz kalorykę zostaw profesjonalistom!

Nie masz czasu na dietę keto, lecz zamierzasz ją wypróbować? Nie lubisz gotować lub najzwyczajniej Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta keto? Nie musisz dłużej się martwić. Catering dietetyczny sprawi, że szybko poczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Walczysz z nadmiernymi kilogramami lub na odwrót? Catering dietetyczny dopasuje się pod Twój cel i dieta codziennie będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Grudziądz - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak zamówić dietę keto w Grudziądzu?

To niezwykle proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto oraz kaloryczność, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz w krótkim czasie zaczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób odżywiania Ci pasuje. Możemy tylko napomknąć, że rezultaty oraz są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Grudziądz – najczęściej zadawane pytania

Czy Ketolove dostarcza keto dietę do całego Grudziądza?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu dostaw, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Stan ketozy można określić na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem przemian dziejących się w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

Kiedy powinno stosować się dietę keto?

Keto dieta zalecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy należy kontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii poważnych chorób.
Jeżeli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dowożona dieta keto do Grudziądza?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove poinformujemy Cię o przewidywanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: