Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Grodzisk Wielkopolski

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Grodzisk Wielkopolski 

Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w sportowym świecie. Ta dieta stała się popularna, dzięki efektom, jakie pozwala osiągnąć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie keto w Grodzisku Wielkopolskim możesz wypracować zamierzone cele oraz cieszyć się wymarzoną sylwetką. Teraz zadanie będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Grodziska Wielkopolskiego wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta keto?

Dieta keto jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu podaży tłuszczów na rzecz ograniczenia jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, gdy ich brakuje, ciało poszukuje innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie keto?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydawać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie keto?

Przede wszystkim należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość mięsa może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy i nasiona można także jeść, ale trzeba zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkowicie unikać jakiejkolwiek skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto postawić na owoce i warzywa, ale także nie wszystkie. W głównej mierze polecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Grodzisk Wielkopolski

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana również dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu dawki tłuszczów na rzecz ograniczenia spożycia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Grodzisku Wielkopolskim

Jak otrzymać dietę keto w Grodzisku Wielkopolskim?

To niezwykle łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną oraz kaloryczność, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i w krótkim czasie zaczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty i są motywujące, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Grodzisk Wielkopolski – FAQ

Czy wymienione cateringi dostarczają keto dietę do całego Grodziska Wielkopolskiego?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto jest w zasięgu dostaw, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby: za pomocą specjalnych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. poprzez zmiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

Kiedy warto przejść na dietę keto?

Keto dieta zalecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Tak, określa się 5 poziomów ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba kontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku groźnych chorób.

Jeżeli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z dietetykiem danego cateringu, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dowożona dieta keto do Grodziska Wielkopolskiego?

W zależności od miasta pory dostawy są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o przewidywanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.