Dieta ketogeniczna Gostyń

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Gostyń
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w sportowym kręgu. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągać. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjne polskie potrawy? Bez wątpienia powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie keto masz możliwość wypracować zamierzone cele oraz cieszyć się upragnioną figurą. Teraz zrealizowanie zadania jest jeszcze łatwiejsze, bo catering ketogeniczny w rejonie Gostynia wesprze Cię w Twoich działaniach.

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogenna jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety keto jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie keto?

Przede wszystkim należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwrócić uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożyciem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy oraz nasiona można także jeść, ale trzeba zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkiem unikać wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, lecz również nie wszystkie. W szczególności polecane są owoce leśne. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Gostyń - dieta ketogeniczna

Jak catering ketogeniczny może być pomocny?

Dieta keto może na początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko oraz węglowodany może okazać się zbyt ciężka, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety keto, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym należy pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednią kompozycję oraz kalorykę zostaw doświadczonym osobom!

Brak Ci czasu na dietę ketogeniczną, ale zamierzasz jej spróbować? Nie umiesz gotować lub zwyczajnie Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta keto? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering dietetyczny sprawi, że wkrótce poczujesz działanie tego sposobu odżywiania. Walczysz z nadmierną masą ciała albo wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta codziennie będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Gostyń - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak zamówić dietę keto w Gostyniu?

To bardzo łatwe! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto i liczbę kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że efekty oraz są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Gostyń – FAQ

Czy Ketolove dostarcza dietę ketogeniczną do całego Gostynia?

Tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • za pośrednictwem zmian dziejących się w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

Kiedy warto przejść na dietę keto?

Dieta ketogeniczna zalecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii groźnych chorób.
Jeżeli borykasz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta keto do Gostynia?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w KetoLove poinformujemy Cię o przewidywanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: