Dieta ketogeniczna Gorzów Wielkopolski

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Gorzów Wielkopolski
Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni hit w fitness świecie. Ta dieta stała się popularna, dzięki efektom, jakie pozwala zauważyć. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową ciągle rośnie, z tego też powodu warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie ketogenicznej możesz osiągnąć zamierzone cele oraz szczycić się upragnioną figurą. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny na terenie Gorzowa Wielkopolskiego wesprze Cię w Twoich działaniach.

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana często dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej podaży tłuszczów na rzecz ograniczenia jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W momencie, gdy ich brakuje, ciało szuka alternatywnego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy oraz nasiona można również spożywać, lecz należy uważać na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkiem unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, ale także nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Gorzów Wielkopolski - dieta ketogeniczna

W jaki sposób dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta wysokotłuszczowa może na początku przysporzyć wielu problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się przytłaczająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, bo korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym musisz pamiętać, to spożycie posiłków! Zbilansowaną kompozycję i kalorykę zostaw naszym specjalistom ds. żywienia!

Brakuje Ci czasu na dietę keto, ale zamierzasz ją wypróbować? Nie chcesz gotować albo najzwyczajniej Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta keto? Nie musisz dłużej się martwić. Dieta pudełkowa sprawi, że wkrótce poczujesz działanie tej diety. Walczysz z nadprogramową masą ciała lub na odwrót? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta codziennie będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Gorzów Wielkopolski - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę keto w Gorzowie Wielkopolskim?

To bardzo łatwe! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto i liczbę kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i w krótkim czasie rozpoczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim ciele.

Ten model żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model odżywiania Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że efekty oraz są motywujące, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Gorzów Wielkopolski – FAQ

Czy catering ketogeniczny dostarcza dietę ketogeniczną do całego Gorzowa Wielkopolskiego?

Tak! Jeżeli dane miasto jest w naszej strefie działania, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Głębokość stanu ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez przemiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

Kiedy warto przejść na dietę keto?

Keto dieta polecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Oczywiście, określa się 5 stopni ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety keto wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku groźnych problemów zdrowotnych.
Jeśli borykasz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dostarczana dieta keto do Gorzowa Wielkopolskiego?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove zostaniesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: