Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Góra

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Góra 

Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w fitness świecie. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala zdobyć. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową nieustannie rośnie, dlatego warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz spożywać tłuste posiłki? Bez wątpienia powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie wysokotłuszczowej w Górze możesz osiągnąć swoje cele oraz cieszyć się upragnioną figurą. Teraz zadanie jest jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny na terenie Góry pomoże Ci w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje innego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydawać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie keto?

Przede wszystkim należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta keto jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy i nasiona można także jeść, ale należy uważać na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie unikać wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, ale również nie wszystkie. Szczególnie zalecane są owoce leśne. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Góra

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana także dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy ich brakuje, ciało szuka alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

tania dieta ketogeniczna w Górze

W jaki sposób zamówić dietę keto w Górze?

To niezwykle proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto i liczbę kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz w krótkim czasie zaczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten model odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób żywienia Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że rezultaty oraz są motywujące, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Góra – FAQ

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dostarczają keto dietę do całego Góry?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto jest w strefie działania, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy można określić na dwa sposoby: przy pomocy specjalnych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. za pośrednictwem zmian dziejących się w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

Kiedy warto przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta keto polecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 stopni ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety keto?

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku poważnych chorób.

Jeżeli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dowożona dieta ketogeniczna do Góry?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o przewidywanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.