Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Goczałkowice-Zdrój

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Goczałkowice-Zdrój 

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w sportowym kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala osiągać. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu chcemy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie keto w Goczałkowicach-Zdrój masz możliwość osiągnąć zamierzone cele oraz szczycić się wymarzoną sylwetką. Teraz zadanie będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto na terenie Goczałkowic-Zdroju pomoże Ci w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana również dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu ilości tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, organizm poszukuje innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie keto?

Najpierw trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie keto?

Przede wszystkim należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość mięsa może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy i nasiona można także jeść, ale trzeba zwrócić uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. Szczególnie zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Goczałkowice-Zdrój

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej dawki tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy ich brakuje, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Goczałkowicach-Zdrój

Jak zamówić dietę keto z dostawą do Goczałkowic-Zdroju?

To niezwykle proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną oraz liczbę kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybkim tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko zaczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty i są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Goczałkowice-Zdrój – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dowożą dietę ketogeniczną do całego Goczałkowic-Zdroju?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto jest w zasięgu dostaw, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby: przy pomocy specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. poprzez zmiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza polecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy ?

Tak, określa się 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety keto wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii groźnych chorób.

Jeśli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta keto do Goczałkowic-Zdroju?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o przewidywanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.