Dieta ketogeniczna Gdynia

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Gdynia

Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w sportowym kręgu. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala zdobyć. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową ciągle rośnie, z tego też powodu należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz spożywać tłuste rzeczy? Z pewnością powinieneś zostać i przeczytać nasz wpis do końca! Na diecie ketogenicznej możesz wypracować zamierzone cele oraz cieszyć się upragnioną figurą. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, bo catering dietetyczny wersji keto w rejonie Gdyni pomoże Ci w spełnianiu Twoich celów.

Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana również dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą zwalczyć nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka alternatywnego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwrócić uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożyciem, ponieważ zbyt duża ilość białka może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy oraz nasiona można również jeść, lecz należy zwrócić uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem unikać skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering dietetyczny Gdynia - dieta ketogeniczna catering Gdynia

W jaki sposób dieta pudełkowa może być pomocny?

Dieta keto może z początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może być zbyt wymagająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogennej, bo korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym należy pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję oraz kalorykę zostaw specjalistom w swoim fachu!

Brak Ci czasu na dietę wysokotłuszczową, lecz zamierzasz ją wypróbować? Nie lubisz gotować lub najzwyczajniej Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się martwić. Catering dietetyczny sprawi, że wkrótce poczujesz działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadmiernymi kilogramami lub wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Gdynia - dieta pudełkowa - catering dietetyczny gdynia

Jak zamówić dietę wyskotłuszczową w Gdyni?

To bardzo łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto i liczbę kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim ciele.

Ten model odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty i są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Gdynia – najczęściej zadawane pytania

Czy Wasz catering dietetyczny dowozi dietę ketogeniczną do całej Gdyni?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto jest w naszej strefie dostaw, to dieta keto dostarczana jest na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy można określić na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalistycznych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Ketoza polecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy ?

Oczywiście, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez proporcję glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba kontaktować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogennej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku poważnych problemów zdrowotnych.
Jeśli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym dietetykiem, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dostarczana dieta keto do Gdyni?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej dieta keto jest dostarczana w godzinach: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00 (zależne od lokalizacji).
Po złożeniu zamówienia w KetoLove zostaniesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: