Dieta ketogeniczna Gdańsk

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Gdańsk
Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w fitness świecie. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala zauważyć. Zainteresowanie dietą keto nieustannie wzrasta, dlatego chcemy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjne polskie potrawy? Bez wątpienia musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie ketogenicznej możesz osiągnąć zamierzone cele oraz szczycić się wymarzoną figurą. Teraz zadanie będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Gdańska wesprze Cię w Twoich działaniach.
Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana również dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu dawki tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydawać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość białka może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można również spożywać, lecz trzeba zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkowicie unikać wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. W szczególności polecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Gdańsk - dieta ketogeniczna catering gdańsk

W jaki sposób dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta ketogenna może z początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko i węglowodany może być zbyt ciężka, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, bo korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym musisz pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednią kompozycję oraz kaloryczność zostaw doświadczonym osobom!

Brakuje Ci czasu na dietę keto, ale zamierzasz ją wypróbować? Nie lubisz gotować albo najzwyczajniej Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Posiłki od cateringu sprawią, że szybko poczujesz dobroczynne działanie diety ketogenicznej. Walczysz z nadmiernymi kilogramami albo wręcz przeciwnie? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Gdańsk  - catering dietetyczny

Jak zamówić dietę ketogeniczną w Gdańsku?

To bardzo łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto oraz liczbę kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste posiłki, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i w krótkim czasie zaczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób żywienia Ci odpowiada. Możemy tylko napomknąć, że rezultaty oraz są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Gdańsk – najczęściej zadawane pytania

Czy Ketolove dowozi dietę ketogeniczną do całego Gdańska?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszej strefie działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość stanu ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • za pośrednictwem przemian zachodzących w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Dieta keto polecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy należy kontaktować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogennej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku poważnych problemów zdrowotnych.
Jeśli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym dietetykiem, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dostarczana dieta keto do Gdańska?

W zależności od miasta pory dostarczania są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu keto będziesz poinformowany o przewidywanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: