Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Gdańsk

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Gdańsk 

Dieta ketogeniczna lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w fitness kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala zdobyć. Zainteresowanie dietą ketogeniczną ciągle wzrasta, dlatego należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie ketogenicznej w Gdańsku możesz osiągnąć zamierzone cele i cieszyć się upragnioną figurą. Teraz zadanie będzie jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny w rejonie Gdańska wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej ilości tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw należy postawić w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeżeli przetworzone tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy oraz nasiona można także jeść, ale trzeba mieć na uwadze ilość przyjmowanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkiem pozbywać się jakiejkolwiek skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto postawić na warzywa i owoce, lecz także nie wszystkie. Przede wszystkim zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Gdańsk

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu dawki tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje alternatywnego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Gdańsku

W jaki sposób otrzymać dietę wyskotłuszczową w Gdańsku?

To niezwykle łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto i liczbę kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybkim tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten sposób żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko napomknąć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Gdańsk – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dowożą keto dietę do całego Gdańska?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w strefie działania, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość ketozy określa się na dwa sposoby: przy pomocy specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. poprzez zmiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

Kiedy warto przejść na dietę keto?

Keto dieta zalecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy ?

Oczywiście, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Można je określić poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba kontaktować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w kwestii groźnych chorób.

Jeżeli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dostarczana dieta ketogeniczna do Gdańska?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} będziesz poinformowany o przewidywanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.