Dieta ketogeniczna Dywity

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Dywity
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w fitness kręgu. Ta dieta zyskała na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala wypracować. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością powinieneś zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie keto możesz wypracować swoje cele i cieszyć się upragnioną sylwetką. Teraz zadanie będzie jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny na terenie Dywit pomoże Ci w spełnianiu Twoich marzeń.
Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej dawki tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, gdy ich brakuje, organizm poszukuje innego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym odżywianiem. Dieta keto jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożyciem, ponieważ zbyt duża ilość białka może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy oraz nasiona można także spożywać, lecz należy uważać na ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkowicie pozbywać się wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, lecz także nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Dywity - dieta ketogeniczna

W jaki sposób dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta ketogenna może z początku przysporzyć wielu problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może być zbyt ciężka, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety keto, bo korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym trzeba pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednią kompozycję oraz kalorykę zostaw dietetykom!

Nie masz czasu na dietę ketogeniczną, lecz zamierzasz ją wypróbować? Nie lubisz gotować albo najzwyczajniej Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Catering ketogeniczny sprawi, że szybko odczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadmierną masą ciała lub na odwrót? Dieta pudełkowa dopasuje się pod Twoje cele i dieta codziennie będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Dywity - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę ketogeniczną z dostawą do Dywit?

To niezwykle proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę ketogeniczną i liczbę kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybkim tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten sposób żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki model odżywiania Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że rezultaty oraz są uzależniające, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Dywity – FAQ

Czy Wasz catering dostarcza dietę ketogeniczną do całego Dywit?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość stanu ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • za pośrednictwem przemian dziejących się w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

Kiedy warto przejść na dietę ketogeniczną?

Keto dieta zalecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba kontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku groźnych chorób.
Jeżeli borykasz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dostarczana dieta keto do Dywit?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove poinformujemy Cię o przewidywanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: