Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Dębno

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Dębno 

Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala osiągnąć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, w związku z tym należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością musisz zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie ketogenicznej w Dębnie możesz osiągnąć zamierzone cele oraz cieszyć się wymarzoną figurą. Teraz zadanie jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering ketogeniczny w rejonie Dębna pomoże Ci w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety keto jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka alternatywnego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy i nasiona można także spożywać, ale należy kontrolować ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie unikać jakiejkolwiek skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale również nie wszystkie. Szczególnie polecane są owoce leśne. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Dębno

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna jest nazywana również dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu dawki tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka innego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

tania dieta ketogeniczna w Dębnie

Jak otrzymać dietę keto z dostawą do Dębna?

To niezwykle łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto oraz kaloryczność, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste dania, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i w krótkim czasie zaczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób odżywiania Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że rezultaty oraz są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Dębno – FAQ

Czy wymienione cateringi dostarczają keto dietę do całego Dębna?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto znajduje się w strefie działania, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość stanu ketozy określa się na dwa sposoby: przy pomocy specjalnych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Ketoza zalecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów. Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii poważnych chorób.

Jeśli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z dietetykiem danego cateringu, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta keto do Dębna?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} zostaniesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.