Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Czersk

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Czersk 

Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w sportowym kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala osiągać. Zainteresowanie dietą keto stale rośnie, dlatego należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością musisz zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie ketogenicznej w Czersku możesz osiągnąć zamierzone cele oraz szczycić się wymarzoną figurą. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Czerska wesprze Cię w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta keto?

Dieta keto jest nazywana również dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej ilości tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety keto jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim należy nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeżeli przetworzone tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość białka może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy i nasiona można także spożywać, lecz należy uważać na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkowicie pozbywać się wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale również nie wszystkie. Szczególnie polecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Czersk

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej dawki tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, kiedy ich brakuje, organizm szuka alternatywnego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Czersku

W jaki sposób otrzymać dietę keto w Czersku?

To niezwykle łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną oraz odpowiednią ilość kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci pasuje. Możemy jedynie podpowiedzieć, że efekty i są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Czersk – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi dowożą dietę ketogeniczną do całego Czerska?

Oczywiście, że tak! Jeżeli dane miasto jest w zasięgu działania, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Głębokość ketozy można określić na dwa sposoby: za pomocą specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. za pośrednictwem zmian dziejących się w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Keto dieta zalecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 poziomów ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy należy skonsultować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Stosowanie diety keto wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku poważnych chorób.

Jeśli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z dietetykiem danego cateringu, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dowożona dieta keto do Czerska?

W zależności od miasta godziny dostawy są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o przewidywanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.